Informace o nás

Občanské sdružení Albrechtický Vltavínek vzniklo na základě kladných ohlasů na první dva minitábory na Nové Louce, pořádané ještě pod záštitou spolupráce "Žen a mužů v akci"  a SDH Albrechtice. V současnosti (2016) má 16 registrovaných členů.

Ke zmíněným zářijovým minitáborům začalo sdružení po svém vzniku pořádat další dva pravidelné víkendové pobyty. Zimní zájezdy na hory s programem pro lyžaře i nelyžaře s možností přihlásit děti do lyžařské školičky a letní výlety se zaměřením na pěší turistiku, cyklistiku a velmi oblíbené vodácké výpravy na raftech, spojené vždy s prohlídkou některé z kulturních památek a zajímavých míst.

V roce 2013 byla sdružení nabídnuta k užívání jedna z opuštěných tříd bývalého druhého stupně místní ZŠ, kterou členové společnými silami přeměnili na stálou klubovnu, poskytující příjemné a potřebné zázemí. Díky těmto prostorům rozšířil Vltavínek svou činnost o tábornický a taneční kroužek.

Od roku 2014 je sdružení hlavním pořadatelem celodenní albrechtické slavnosti Vítání léta, zaměřené nejen na děti, ale i jejich rodiče a prarodiče. Součástí programu je i pravidelné taneční vystoupení dětí z Vltavínku. Tato akce je také ve znamení několikaleté spolupráce s místní ZŠ, SDH Albrechtice a divadelním spolkem Albrechtický Brebta. Ochotníci jsou tradičně i nedílnou součástí zářijových minitáborů, kdy dětem pravidelně připravují pohádkové stezky odvahy...

  


Vaše tipy

Navštívili jste nějaké zajímavé místo, vzpomenete si na oblíbenou hru?

Podělte se s námi - každá nová inspirace je vítána!


Naši uživatelé

Na těchto stránkách bychom rádi více přiblížili činnost Albrechtického Vltavínku.

Chtěli bychom nabídnout podrobnější informace o plánovaných akcích a fotografie z míst, které jsme s dětmi již navštívili.

Zajímají nás také otázky, připomínky a názory Vás - návštěvníků našich stránek.


Kontakt

albrechtickyvltavinek

Albrechtice nad Vltavou 156
Albrechtice nad Vltavou
398 16


773 777 325
733 360 819